Search

585 411 935

telefon do školy

bakaláři

přihlášení

Microsoft 365

přihlášení

Search
Close this search box.

Vítáme studenty ze zahraničí!
We hope you’ll enjoy your stay!
 

Už tento týden se k nám prostřednictvím projektu AISEC podívají rovnou tři studenti z Egypta a Indie. Z metropole Egypta se za námi přijede podívat 24letá Mai Gamal, která míří k ukončení bakalářského studia. Studuje kinematografii a filmovou produkci, mimo studium ale také ráda čte, píše scénáře a skládá puzzle. Z Indie se k nám přijede podívat Tushar Sharma, který už má ukončené bakalářské vzdělání v oboru informační technologie, nyní pracuje jako vývojář mobilních aplikací a snaží se o postgraduální diplom v oblasti analýzy dat, rád sleduje filmy a poznává různé styly hudby. Posledním hostem je Egypťan Hazim Nabil – studuje inženýrství, mimo školu si také užívá ve společnosti filmů a seriálů, věnuje se rád i cestování a sportu také nedává košem, dělá konkrétně kalisteniku, což je cvičení s vlastní vahou. 

Tito studenti k nám přijeli díky Projektu AISEC, který je zkratkou pro Association Internationale des Étudiants en Sciences Économiques et Commerciales. Je celosvětovou platformou pro mladé lidi, která se snaží se především o rozvíjení schopnosti vést ostatní.  Nediskriminuje na základě národnosti, barvy pleti či pohlaví a umožňuje celosvětové propojení mladých studentů. Škola projekt podporuje již od roku 2018 a v průběhu let se k nám na školu díky jeho součásti Youth 4 Impact podívali už studenti z Indonésie, Mexika, Gruzie, Turecka, Chorvatska a Německa. Jejich začlenění umožňuje oživení výuky a přístup k mezinárodnímu prostředí. V programu jsou celkem šest týdnů, každý týden v jiné škole.  

 A co je tedy zdejším programem vysokoškolských studentů ne pouze různých oborů, ale i různých krajů a kultur? Dopoledne tráví právě prezentací jejich země – uvádí studenty do prostředí jejich místních tradic a zajímavostí. Odpoledne je však tyto role možno prostřídat a mimo jejich volný čas často tráví svůj zdejší pobyt s našimi studenty, kteří je můžou provést městem nebo je vzít i na výlet po okolí a ukázat i kousek naší rodné krajiny. Naším studentům je umožněno ‚‚cizojazyčníky” mimo jiné i ubytovat ve svých vlastních rodinách. Protože s tímto projektem máme jen dobré zkušenosti, věříme, že i nadále budeme jeho součástí. 

Chceš sdílet příspěvek?

Sdílej