Search

585 411 935

telefon do školy

bakaláři

přihlášení

Microsoft 365

přihlášení

Search
Close this search box.

Život ve škole

Život ve škole

Soutěže

Jako správní středoškoláci se pravidelně a rádi zúčastňujeme soutěží různého druhu. Od těch sportovních, přes vědomostní k odborně zaměřeným. Vyhráváme v bowlingu, stolním fotbálku, florbalu, zároveň jsme velmi dobří třeba ve Středoškolské odborné činnosti. Nesmíme zapomenout na naši oblíbenou velikonoční soutěž v psaní všemi deseti. A tím zdaleka nekončíme…

Ples

Pomyslnou třešničkou na dortu středoškolského studia je maturitní ples. Je to kouzelný okamžik pro studenty, pro učitele, ale i pro rodiče, protože to je moment, kdy se ze studentů a studentek stávají princové a princezny. A taky je to pořádný večírek, kdy je možné si se svým učitelem legálně připít na šťastnou budoucnost, pořádně zařádit na parketu a vyhrát skvělou cenu v tombole. Smát se, zpívat, objímat se, to je maturitní ples!

Poslední zvonění

Tradici, kterou máme obzvlášť rádi, je poslední zvonění. Bývá to naprosto uvolněné rozloučení se středoškolským životem. Obvykle je v den, kdy čtvrťáci jsou naposledy před maturitními zkouškami ve škole. U nás poslední zvonění je spojeno s rituálem „pasování“, během kterého se žáci třetího ročníku „povyšují“ do statusu „mazáků“. Fotky z pasování vypoví víc než slova.

Edison

Ve spolupráci s organizací AIESEC rámci projektu Edison Střední odborná škola Olomouc spol. s r. o. hostila už dvakrát studenty ze zahraničí, kteří díky tomuto projektu mohli představit osobně své země se všemi jejich zvyky a zajímavostmi. Dorozumívacím jazykem byla angličtina, což ocenili zejména maturanti. Mnozí žáci využili možnosti ubytovat návštěvníky ve svých domovech a provést stážisty po zajímavých místech Olomouce, někteří se sešli společně doma a uvařili společně tradiční jídlo. Tento projekt považujeme za jeden z neúspěšnějších a vzpomínky sdílíme na sociálních sítích.

AIESEC je největší studenty řízená organizace na světě, která přispívá společnosti rozvojem mladých lidí a příležitostmi v mezinárodním prostředí. AIESEC existuje od roku 1948 a působí momentálně ve 126 zemích a teritoriích. Projekt EDISON spojuje mladé lidi odlišných kultur a národností, aby se seznámili se zvyky, tradicemi a situací v jiných zemích a stali se tak generací, která prolomí prohlubující se mezikulturní bariéru. Projekt Edison má záštitu od MŠMT a podporu od Informačního centra OSN v Praze.

Parlamentarismus

Skvělou příležitostí pro formování své profesní budoucnosti je pro studenty naší odborné školy série přednášek pořádaných Parlamentním institutem Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky. Přednášky jsou lektorsky zajištěny odborníky Kanceláře Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR, probíhají v Informačním centru Poslanecké sněmovny a část dne prožijí studenti přímo v Poslanecké sněmovně při jednání poslanců. Tento workshop je zároveň velmi oblíbeným výletem do Prahy pro ty nejlepší z nejlepších.

ČMAK – ČESKÝ MODEL AMERICKÉHO KONGRESU

Každoročně se několik našich žáků a absolventů školy účastní Českého modelu amerického kongresu. Tato simulace se zaměřuje na Kongres Spojených států amerických, jeden z nejstarších a nejdiplomatičtějších zákonodárných orgánů na světě, kde si mohou žáci středních a vysokých škol z různých koutů České a Slovenské republiky vyzkoušet role poslanců, senátorů, exekutivy, lobbistů a novinářů. Využijí zde své znalosti diplomacie, vyjednávání, komunikace, ale i všeobecnou znalost politiky především v oblasti Spojených států, zároveň mají možnost takto využít prakticky znalosti, které získali během studia na naší Střední odborné škole Olomouc, a perspektivně formovat svoji budoucnost v oboru.

Atletické závody
barevný den
Projekt Edison - zahraniční lektoři (2)
barevný den 2
Barevný den 3
Český model amerického kongresu (2)
Český model amerického kongresu (3)
Český model amerického kongresu (4)
Český model amerického kongresu
Den strašidel
Euroscola - evropský parlament Štrasburk
Exkurze Krajský soud
Florbal Challenge
Jeansový den (2)
Jeansový den
Lanové centrum
Lyžařský výcvik Alpy (2)
Lyžařský výcvik Alpy (5)
Lyžařský výcvik Alpy (6)
Lyžařský výcvik Alpy
Maturitní ples (2)
Maturitní ples
Mikuláš pro deti
Projekt Edison - zahraniční lektoři (4)
MS ve florbale
Noční čtení
návštěva Osvětimi
návštěva Osvětimi 2
Po stopách Otty Wolfa
Poznávací zájezd Praha (3)
výlet do Prahy
Sv. Valentýn 2
Sv. Valentýn 1
Turnaj stolní tenis
Úřední den (2)
Úřední den
Ve škole jako doma (2)
vylet na Radhost
Projekt Edison - zahraniční lektoři (3)