Search

585 411 935

telefon do školy

bakaláři

přihlášení

Microsoft 365

přihlášení

Search
Close this search box.

Veřejnosprávní činnost

Veřejnosprávní činnost

Dálkové studium

Dálkové studium umožňuje zkombinování práce a studia tak, aby si studenti mohli doplnit maturitní vzdělání a zároveň pracovat. Studijní plán je realizován střídáním formy e-learningu a prezenční výuky za použití moderních metod a IT technologií. Studium se tak stává komfortní variantou dálkového vzdělávání. Kvalitně, moderně a on line vám zprostředkujeme základy právního systému, právního a správního řádu České republiky, rozšíříme vaše znalosti ekonomiky o praktické dovednosti, zvýšíme vaši úroveň znalosti cizího jazyka a prohloubíme dovednosti v používání IT technologií. Jsme tu pro ty, kteří vědí, jak je důležité kvalitní vzdělání.

Studium je pětileté dálkové zakončené maturitní zkouškou.

Kód a název oboru

68-43-M/01

Veřejnosprávní činnost

Školné

13.000 Kč/školní rok

zakončení studia

maturitní zkouška

délka studia

pět let

pomůžeme vám se studiem

Víme, že studovat při zaměstnání je obtížné, ale ne nemožné! Proto výuka probíhá v úterý odpoledne, střídá se prezenční a e-learningová forma.

naši učitelé jsou ...

Jsou profesionálové s mnohaletými zkušenostmi s touto variantou studia. Ví, jak látku přizpůsobit a předat jak prezenčně, tak prostřednictvím e-learningu.

perfektně vybavené učebny

Považujeme za standard mít kvalitně a moderně vybavené učebny. Naše škola má vysokorychlostní připojení k internetu, všechny učebny mají značkové počítače, dataprojektory a reproduktory.

výukové materiály

Naši učitelé mají k dispozici různé varianty výukových materiálů, které jsou vhodné pro dálkovou formu studia. Zprostředkovávají je při prezenční výuce a také je zpřístupňují v cloudovém úložišti, mailem, protože žáci získávají přístup do Office 365.

Co po maturitě?
–pár tipů co podniknout

Absolventi
– kam vítr zavál naše studenty

Absolvovala jsem Střední odbornou školu Olomouc v roce 2006 spolu se svými dalšími 25 spolužáky v dálkové formě studia. Vytvořili jsme skvělou partu, se kterou se stále scházíme. Díky pravidelným vánočním setkáním po absolvování, kde jsme se potkávali i s našimi učiteli, jsme i s nimi vytvořili "turistickou skupinu", která často a ráda zdolává početné kilometry. Po Střední odborné škole Olomouc spol. s r.o. jsem úspěšně vystudovala nejprve magisterský obor Pedagogika-správní činnost, poté jsem navázala Pedagogickým studiem učitelů odborných předmětů SŠ a po státních zkouškách v roce 2014 jsem začala studovat Učitelství pro mateřské školy a v roce 2015 jsem přidala studium dalšího oboru a to Speciální pedagogiky. Protože mám ráda děti a ráda s nimi trávím čas, stala jsem se učitelkou a pak ředitelkou mateřské školy. Možná by se to stalo i tak, ale bez maturity, bych dál studovat nemohla a rozhodně bych nepotkala tolik prima lidí.
Mgr. et Bc. DENISA ZAPLETALOVÁ
pedagožka v mateřské škole
Jmenuji se Nikol Zrůnková, je mi 22 let. V roce 2018 jsem nastoupila na Střední odbornou školu Olomouc spol. s r. o. na obor Veřejnosprávní činnost. Největší pomocí pro mě bylo to, že jsem mohla prostřednictvím rozdílových zkoušek tzv. přeskočit ročníky, které jsem měla ukončené na předešlé škole, a nastoupit tak rovnou do 4. ročníku. Díky dálkovému programu jsem navíc mohla bez problému studovat během zaměstnání. V roce 2020 jsem úspěšně složila maturitní zkoušku, která mi otevřela možnost získat lepší práci. Vzhledem k aktuální situaci spojené s koronavirem, jsem však prozatím práci nezměnila. Nicméně mým hlavním cílem bylo získat maturitu, abych mohla nastoupit na vysokou školu, a to jsem také udělala. Nyní jsem v prvním ročníku Vysoké školy podnikání a práva, a. s. obor Právo v podnikání. Při výběru tohoto zaměření jsem se inspirovala studiem na této střední škole, kde jsem také získala skvělý vědomostní základ z oblasti práva. Na Střední odborné škole Olomouc spol. s r. o. jsem si uvědomila, že člověk i po několika špatných rozhodnutích a pádech, může v životě dostat novou šanci a jít si za svým snem díky lidem, kteří jej nesoudí a podporují. Moc za to děkuji.
Nikol Zrůnková
studentka Vysoké školy podnikání a práva, a. s. v oboru Právo v podnikání
Ahoj. Jmenuji se Aneta Denková a na Střední odborné škole jsem maturovala v roce 2020. Kvůli zdravotním problémům jsem maturovala trochu později, než je obvyklé, a to ve 23 letech. Už jen ten fakt, že existuje škola, která vám umožní dodělat si vzdělání v pozdějším věku, považuji za přední výhodu a něco, za co budu vždycky vděčná. Školu jsem studovala dálkově, při studiu jsem tedy mohla pracovat. Věřím, že je skupina lidí/dětí, kterým denní studium nevyhovuje. Kdybych tehdy o možnosti věděla, možná bych se pro dálkovou formu rozhodla již dávno. Je to sice hodně o vás a vaší snaze, nicméně učitelé mi byli vždy při ruce. Dalším specifikem bylo to, že jsem se připravovala na zkoušku dospělosti v době kdy nám do života přišel Covid 19. V zásadě mě to ale z pohledu studia neovlivnilo právě proto, že škola je uzpůsobena na dálkovou výuku. Učitelé využívají všechny komunikační kanály od Messengeru přes Skype až po email a nikdy se mi nestalo, že by mi na zprávu někdo nereagoval. Nevznikl tedy žádný zmatek a výuka probíhala podle plánu. Práci jsem našla snadno díky pevnému základu, co mi škola a učitelé dali. Dálkové studium má jistá specifika, není pro každého, ale život někdy přinese neočekávané situace a je potřeba se jim přizpůsobit.
Aneta Denková
studentka Vysoké školy podnikání a práva, a. s. v oboru právo v podnikání
Maturovala jsem v roce 2020 v době první vlny Covidu. Vzdělaní mi vrátilo ztracené sebevědomí a poskytlo mnoho nových možností pro uplatnění. Zatím setrvávám v původním zaměstnání, jelikož čekám miminko , ale po mateřské se to zřejmě změní. A hlavně už nebudu muset vybírat z podřadných pozic.
Ludmila Mlčková
aktuálně na mateřské "dovolené"

Přihláška ke studiu

Profil a kompetence oboru