Search

585 411 935

telefon do školy

bakaláři

přihlášení

Microsoft 365

přihlášení

Search
Close this search box.

Veřejnosprávní činnost

Veřejnosprávní činnost

Víme z mnohaleté zkušenosti, že můžeme nabídnout kvalitní studium s mnoha výhodami a budoucnost na různých pozicích veřejné správy, ale i soukromého sektoru. Cítíš, že jsi schopný vést tým, zároveň spolupracovat, naslouchat a využít dobré nápady, pak jsi na správné webovce a už pracuješ na své budoucnosti. U nás získáš základy práva a správního systému naší země, které rozhodně využiješ, ať se budeš věnovat čemukoli. Chceš vést účetní firmu, u nás ti to umožníme! Nabízíme plně a nadstandardně vybavené počítačové učebny, samozřejmostí jsou u nás IT technologie, se kterými tě naučíme zacházet nebo rozvineme, co už umíš. Jazyky? Angličtina je jistota, se kterou se neztratíš, dál nabízíme ruštinu a němčinu, protože mají budoucnost. A tím vším s nadhledem směřuješ k maturitní zkoušce, kterou jsou všechny naše obory zakončeny.

Studium je čtyřleté denní zakončené maturitní zkouškou.

Kód a název oboru

68-43-M/01

Veřejnosprávní činnost

Školné

15.500 Kč/školní rok

zakončení studia

maturitní zkouška

délka studia

čtyři roky

Jaké zajímavé předměty
tě při studiu čekají?

Informační a komunikační technologie

Posilujeme dovednosti v oblasti písemné komunikace a elektronické korespondence, klíčové pro moderní administrativu.

Právo

Prozkoumáváme základy právního systému, důraz klademe na oblasti důležité pro veřejnou správu a podnikání.

Veřejná správa

Představujeme principy efektivní správy a řízení ve veřejném sektoru, s praktickými aplikacemi v reálném světě.

Informační etika

Zabýváme se otázkami etiky v digitálním prostředí, včetně ochrany osobních údajů a autorských práv.

Mediální komunikace

Učíme, jak vytvářet a šířit obsah prostřednictvím médií, s důrazem na strategickou komunikaci a branding.

Písemná a elektronická komunikace

Učíme studenty využívat digitální nástroje a platformy pro tvorbu účinných marketingových strategií a kampaní.

Ekonomika

Nabízíme hluboký vhled do ekonomických teorií a jejich aplikace ve veřejné správě a podnikání.

Cvičení k veřejné správě

Poskytujeme studentům možnost praktického uplatnění teoretických znalostí ve veřejné správě prostřednictvím simulovaných cvičení.

Aplikovaná psychologie

Aplikujeme psychologické principy na řešení problémů v oblasti veřejné správy a pracovního prostředí.

Technika administrativy

Rozvíjíme klíčové administrativní a organizační dovednosti pro efektivní správu kanceláří a projektů.

najdeme tvou cestu

Možná že ještě nevíš, kam po základní škole směřovat. Začni u nás dnem otevřených dveří, zeptej se a my ti rádi na všechno odpovíme. Umíme odhalit, co je v tobě, a dál to rozvíjet, umíme ti poradit, na co ještě máš. Co třeba právo, psychologie, pedagogika, PR nebo jazyky?

naši učitelé jsou ...

Jsou profesionálové s praxí a zkušenostmi. Řada z nich má znalosti i z jiných oborů, které předávají do výuky. Stále si zvyšují kvalifikaci tuzemskými i zahraničními kurzy i dlouhodobějším studiem.

perfektně vybavené učebny

Považujeme za samozřejmost, že naše vybavení odpovídá moderním požadavkům a standardům. Naše škola má vysokorychlostní připojení k internetu, všechny učebny mají značkové počítače, dataprojektory, výškově nastavitelné lavice i židle, skvěle je vybavená i tělocvična!

za školou je zábava

My spojujeme příjemné s užitečným, a protože víme, že studovat se může i za školou, začínáme adapťákem, pokračujeme výlety, chodíme za odborníky, když si je nepozveme do školy - třeba do BEA centra, na soudní přelíčení, do fakultní nemocnice, ...

Co po maturitě?
–pár tipů co podniknout

vysokoškolské vzdělání

Většina našich absolventů studuje VŠ či VOŠ.

studium v zahraničí

Můžeš vyzkoušet studium v cizině, pomoct ti může program Erasmus.

práce v oboru

Díky praxi můžeš pracovat v oboru.

soukromé podnikání

Můžeš rozjet své vlastní podnikání nebo pokračovat v rodinné firmě.

Absolventi
– kam vítr zavál naše studenty

Jmenuji se Jakub Kirschbaum a nyní studuji na Filozofické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci, obor Evropská studia, diplomacii a politický marketing a komunikaci. Na Střední odborné škole jsem maturoval v roce 2019. Můžu říct, že šlo o nejlepší roky mého života. Měl jsem tu čest zastupovat školu v Zastupitelstvu mládeže Olomouckého kraje. Škola mi velmi pomohla a hlavně připravila na budoucí život a studia na vysoké škole. Není nadsázka, když o naší škole řeknu, že jde o školu rodinnou. Z vlastní zkušenosti vím, že i teď, když nejsem jejím studentem, tak můžu říct, že všichni, kdo jsou se školou nějakým způsobem spojeni, ať už učitelé, či studenti, tak jsou všichni rodina.
Jakub Kirschbaum
student Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci, obor Evropská studia, diplomacie a politický marketing a komunikace
Jmenuji se Gabriela Bartošová, na Střední odborné škole spol. s r. o. jsem odmaturovala s vyznamenáním v roce 2019. Po maturitě jsem nastoupila na bakalářský obor Právo ve veřejné správě na Univerzitě Palackého v Olomouci. Díky znalostem ze střední školy jsem získala neocenitelný přehled, který mi usnadnil nejen první ročník na vysoké škole. V současné době studuji paralelně dva studijní obory, Právo ve veřejné správě a Právo a právní vědu, obojí v Olomouci. Ráda bych se v budoucnosti věnovala veřejné správě, ke které jsem si na střední škole vybudovala kladný vztah. Na vyučující, spolužáky i přátelskou atmosféru školy si vždy ráda vzpomenu, a ještě radši se do Řepčína vracím.
Gabriela Bartošová
Gabriela Bartošová
studentka oboru Právo ve veřejné správě a Právo a právní vědy
Jmenuji se Tereza Crhová, dne 28. května 2018 jsem úspěšně odmaturovala na Střední odborné škole v Olomouci. Škola mi do života dala hodně, ať ve společenském směru, tak v odborném. Děkuji všem učitelům, kteří pro nás byli oporou i takovou menší rodinou, že to s námi všemi zvládli, i když to často nebylo jednoduché, a také za jejich profesionální přístup a cenné rady do života. Jeden z mých oblíbených předmětů na škole byl tělocvik a díky velké podpoře a odborné pomoci při přijímacím řízení pana magistra Jaromíra Glacnera jsem se dostala na Fakultu tělesné kultury, obor Tělesná výchova a sport, kde jsem nyní ve 3. ročníku bakalářského studia. Díky možnosti absolvování základních tanečních kurzů na střední škole jsem se později stala asistentkou v taneční škole Coufalovi. Při studiu na vysoké škole jsem se konečně rozhodla splnit si svůj sen, a začala jsem závodně tančit za sportovní klub Olymp standardní a latinskoamerické tance. Na školu mám spoustu krásných vzpomínek, často ráda vzpomínám na úřední dny, na nezapomenutelné zájezdy, hlavně ten do Londýna, na skvělý bufet, kde byly ty nejlepší svačiny, a nejvíce asi na poslední ročník, na náš maturitní večer, kde se z nás stali "dospělí" lidé.
Tereza Crhová
studentka Fakulty tělesné kultury Univerzity Palackého