Search

585 411 935

telefon do školy

bakaláři

přihlášení

Microsoft 365

přihlášení

Search
Close this search box.

Rakousko-německý zájezd

Ve dnech 26. 9.– 28. 9. 2023 uspořádala naše škola na přání našich studentů zahraniční zájezd  do Rakouska a Německa, konkrétními cíli byly: Mauthausen, Linz, Salzburg, Orlí Hnízdo a jezero Kőnigssee.

V brzkých ranních hodinách jsme odjížděli směrem k rakouským hranicím a mířili jsme k nechvalně proslulému koncentračnímu  táboru Mauthausen, kde o život například přišel prvorepublikový písničkář Karel Hašler. Tato návštěva byla velmi emotivním zážitkem, který byl zklidněn návštěvou krásného rakouského města Linz. Nemohli jsme neochutnat typický produkt tohoto města – linecké v typické kavárně  za krásného počasí. Poté jsme se přesunuli do Bad Ischlu, ve kterém jsme byli ubytovaní.

Druhý den nás čekalo Orlí hnízdo – horská rezidence A. Hitlera, následovala komentovaná prohlídka Berchtesgadenu a přejezd k jezeru Königssee. Ze všech míst máme spoustu krásných fotek  a úžasných zážitků.

Závěr našeho zájezdu byl ve znamení návštěvy Mozartova rodného města Salzburgu, kde jsme nakoupili originál Mozartovy koule a ukázali jsme si rodný dům tohoto skladatele.

Všechny dny našeho výletu jsme měli výbornou náladu, skvělé počasí, takže uvidíme, co si naplánujeme na příště.

Chceš sdílet příspěvek?

Sdílej