praxe

Praxe je nedílnou součástí školního vzdělávacího programu. Výuka praxe je zajištěna na pracovištích státní  správy a samosprávy, zejména obecních, městských a krajských úřadech a v řadě dalších institucí.

Odborná praxe je realizována formou souvislé odborné praxe dle harmonogramu. Probíhá u sociálních partnerů školy, popř. u dalších firem, se kterými škola uzavře smlouvu o zabezpečení odborné praxe pro žáky. Cílem odborné praxe je vytvořit u žáků ucelený obraz o činnosti orgánů státní správy a samosprávy tak, aby se žáci naučili prakticky orientovat v organizaci a řízení veřejné správy v návaznosti na probírané učivo v odborných předmětech.


II. ročník

Žáci II. ročníku absolvovali praxi na obecních úřadech:

Babice, Blatec, Bohuňovice, Bohuslavice, Bystročice, Dlouhá Loučka, Dolany, Doloplazy, Hlásnice, Hlubočky, Hněvotín, Hnojice, Horka nad Moravou | Horní Loděnice, Hoštejn, Cholina, Kokory, Kožušany-Tážaly, Kunčina, Libina, Moravičany, Náklo, Paseka, Samotíšky, Slatinice, Sudkov, Štěpánov, Těšetice, Tovéř, Určice, Újezd, Velký Týnec, Vícov, Vonoklasy, Vranovice-Kelčice.

Další instituce:

SOŠ Olomouc spol. s r. o., Městský úřad Šternberk, Městský úřad Plumlov, Městský úřad Velká Bystřice, Charita Kojetín

III. ročník

Žáci III. ročníku absolvovali praxi v těchto úřadech a institucích:

Katastrální úřad pro Olomoucký kraj, Krajský úřad Olomouckého kraje, Generální ředitelství cel, Městský úřad Jeseník, Dětský domov Moravská Třebová, Magistrát města Olomouce, Okresní soud v Prostějově, MŠ Luběnice, Městský úřad Rokytnice v Orlických horách, Advokátní kancelář Vrtělková a Dosedlová, Obecní úřad  Vranovice-Kelčice, Ministerstvo životního prostředí ČR, Technické služby města Olomouce, Advokátní kancelář Lamelová, Úřad práce ČR, Městský úřad Bruntál, Městský úřad Šternberk, Vrchní soud v Olomouci, Státní veterinární správa pro Olomoucký kraj.


IV. ročník

Žáci IV. ročníku absolvovali praxi v těchto úřadech a institucích:

Magistrát města Olomouce, Magistrát města Prostějova,  KBK REAL GROUP, s. r. o, obec Dolany, Státní veterinární správa pro Olomoucký kraj, Úřad práce ČR, Krajský úřad pro Olomoucký kraj, obec Dubčany, obec Velký Újezd, obec Luká, Krajská veterinární správa SVS pro Olomoucký kraj, SOŠ Olomouc spol. s r. o.


Ke stažení: Hodnocení praxe.doc  | Praxe dálkové studium.pdf | Praxe denní studium.pdfPrůběh praxe.doc 

Komentáře jsou vypnuty.