Search

585 411 935

telefon do školy

bakaláři

přihlášení

Microsoft 365

přihlášení

Search
Close this search box.

Rozhovor s naším bývalým studentem Jakubem Pluháčkem

Dobrý den, Jakube, jste jedním z našich absolventů. Každý rok se na chvíli jako mnozí další za námi vracíte. Vzpomenete si, co vás na naši školu přivedlo poprvé?

Když jsem dělal v 9. třídě testy profesní orientace, kam jít na střední školu – vyšlo mi, že bych měl studovat školu, kde se naučím pracovat s lidmi a pro lidi. Proto jsem hledal střední školu zaměřenou na tuto oblast.

 

Přišel jste se k nám podívat?

Ano. A velmi mne zaujalo prostředí a přijímací pohovor. Dýchla na mě pozitivní atmosféra, s přátelským a rodinným přístupem. Což se také vše v následujících letech potvrdilo. Dnes jsme zpětně moc rád, že jsem se tenkrát rozhodl pro studium právě na SOŠ.
Jaké to bylo, když jste vstoupil do prvního ročníku?
Na SOŠ Olomouc jsem začal studovat roku 2002. Období 2002-2006 vnímám jako krásný čas a nádherné studijní období, na které moc rád vzpomínám. Seznamování s požadavky studia na střední škole, učení se novým zajímavým věcem, noví přátelé, nový kolektiv, prostě skvělé období.
Studium mne velmi bavilo, rád jsem se učil nové věci (vlastně i dodnes to tak je) a užíval si bezstarostnost té doby. Zážitky se spolužáky, výlety, lyžařský výcvik, společné chaty, společné přestávky mezi hodinami, maturitní ples a jiné…
Studium na střední škole vnímám jako velmi významnou a důležitou část mého dospívání, vzdělávání se a osamostatňování se. Když se zpětně ohlédnu, je strašně důležité, v jakém kolektivu se středoškolák pohybuje, jaké kantory má, jaké pedagogy na internátu, na to vše moc, moc rád vzpomínám.

 

Co studium, bylo náročné? Dalo vám zabrat?

Jsem vděčný kantorům, že mě nenechali růst jako kůl v plotě, že kolikrát, ač se mi to nelíbilo, mne nutili více zabrat, více máknout, více rozvíjet potenciál, někdy „dali po prstech“…:) Tenkrát jsem to nechápal, dnes toho využívám a jsem za tyto dovednosti rád.
Střední škola SOŠ Olomouc mi dala do života strašně moc – naučila mne samostatnosti, touze uspět, naučit se nové věci, pokoře, pochopení, toleranci, zodpovědnosti vůči kolektivu, přátelskosti, pohostinnosti, férovosti, že nic v životě není jen tak, že vše má dva úhly pohledu a další a další přirovnání.
Zmínil jste se i o přátelské atmosféře a o třídním kolektivu. Jaký ten byl?
Za dobu studia vznikla skvělá parta nás skupiny „B“. Rád se potkávám se spolužáky na srazech, a i po čase si máme co říct a vzpomínáme na zážitky spojené se školou SOŠ Řepčín.
Tato škola byla opravdu přátelská, mou druhou rodinou.

 

Co po maturitě? Připravila vás škola dobře pro další profesní růst?

Po studiu jsem začal podnikat, oslovil mne obchod a pomoc lidem v tomto odvětví. Dělám obchod dle zásad, které jsem získal výchovou rodičů a také i výchovou získanou na střední škole. Využívám praxi právě z tohoto školního období – empatie, pochopení, tolerance, komunikace s úředníky i klienty, pečlivosti, píle a práce na vlastním osobním rozvoji.
Dnes vím, že tyto vlastnosti mám i díky velké zásluze přístupu celého kolektivu střední školy.
Podnikám v oblasti financí, kde mou hlavní motivací, jsou plody dobře odvedené práce, že kamarádi, klienti a spolupracovníci cítí, že jdou po správné cestě, správným směrem – obdobně jako to bylo u mě, za dob studia.

 

To jste řekl moc pěkně. Chcete poslat nějaký vzkaz budoucím studentům?

Pokud můžu doporučit, využijte studium na SOŠ Olomouc.
Věřím, že budete zažívat zažívat obdobné pocity, jako já…

 

Děkuji za rozhovor a přeji mnoho štěstí a úspěchů v životě.

Chceš sdílet příspěvek?

Sdílej