Informace pro maturanty

Milí žáci maturitních ročníků,

MŠMT vydalo v minulém týdnu několik dokumentů, kterými se budeme řídit v následujících měsících. Jedná se o tyto dokumenty:

 1. Vyhláška 211/2020 Sb. o hodnocení výsledků vzdělávání ve 2. pololetí školního roku 2019/2020
  odkaz na vyhlášku: Vyhláška 211/2020 Sb. o hodnocení výsledků vzdělávání žáků ve druhém pololetí školního roku 2019/2020
 2. Postup při hodnocení výsledků vzdělávání na ZŠ a SŠ ve 2. pololetí školního roku 2019/2020
  odkaz na metodiku: Metodiku k vyhlášce 211/2020 Sb.

V souladu s usnesením vlády č. 491 z 30. dubna 2020 je možno od 11. května nabídnout žákům posledních ročníků středních škol konzultace k přípravě na maturitní zkoušku. První konzultaci nabízíme 14. 5. 2020. Pro žáky denního studia proběhne konzultace z práva (Mgr. Miklíková), z ruského jazyka (Mgr. Tarasovičová) a anglického jazyka (Ing. Klanicová), žáci dálkové formy studia mají možnost se zúčastnit konzultace z veřejné správy a cvičení k veřejné správě (Mgr. Jakubková). Časový harmonogram bude maturitním ročníkům vložen do DROPBOXu do třídní složky.

Konkrétní hygienické podmínky jsou popsány v dalším materiálu:

 1. Ochrana zdraví a provoz SŠ pro období přípravy na maturitní zkoušku.
  Dokument naleznete zde: OCHRANA ZDRAVÍ A PROVOZ STŘEDNÍCH ŠKOL A KONZERVATOŘÍ PRO OBDOBÍ PŘÍPRAVY NA MATURITNÍ A ZÁVĚREČNOU ZKOUŠKU A ABSOLUTORIUM V KONZERVATOŘI V OBDOBÍ DO KONCE ŠKOLNÍHO ROKU 2019/2020
  Materiál si pečlivě prostudujte a do školy si vezměte 2 roušky (+ igelitový sáček), přezůvky, nutné studijní materiály a psací potřeby. U vstupu do školy odevzdáte podepsané čestné prohlášení o neexistenci příznaků virového onemocnění nebo ho podepíšete při příchodu do školy. (Formulář čestného prohlášení bude rovněž v DROPBOXu.)
  Během května budou školy seznámeny s organizací maturitních zkoušek, které by měly proběhnout v červnu 2020.

 

RNDr. Hana Blahová
ředitelka
Střední odborná škola Olomouc spol. s r. o.

2020-05-03

Komentáře jsou vypnuty.